skip to Main Content
0 216 3218683 bilgi@risusinternational.com

Yetkinlik ve Davranış Odaklı Mülakat

►Yetkinlik bazlı ve davranış odaklı mülakat yöntemiyle geçmişte ortaya koyduğunuz performans ve tecrübelerinize yönelik elde ettiğiniz sonuçlar irdelenir. Bu sayede gelecekte benzer durumlarda hangi davranış biçimlerini sergileme potansiyeliniz olduğunu belirlemek ve pozisyona uygunluğunuzu değerlendirmek mümkün olmaktadır.

►Yetkinlik bazlı ve davranış odaklı mülakat sırasında soruları doğru anlayarak bunlara uygun doğru örnekleri vermeniz ve fikirlerinizi akıcı bir şekilde ifade etmeniz önemlidir.

►Mülakat öncesinde belirlenmiş olan soru setleri mülakat sırasında görüşmenin akışına göre size sorulur ve verdiğiniz örneklere göre değerlendirme yetkinlik bazlı gerçekleştirilir.

►Yetkinlik bazlı mülakat yönteminde cevaplarınızı STAR tekniğine uygun hazırlanmanız danışmanın doğru çıkarımları yapabilmesi için önemlidir.  Geçmişte iş hayatında yaşamış olduğunuz bir olay ve somut bir durumun ne olduğu, bu durumda nasıl bir görev üstlendiğiniz, ne tür bir aksiyon aldığınız ve nasıl bir sonuç elde ettiğinizi örneklerle ifade etmeniz spesifik durumlar karşısında süreci nasıl yönettiğinizi ve sonuca nasıl ulaştığınızı gösterir.

Mülakat Süresi: 45-90 dk

Video Mülakat Hazırlık

Sanal Mülakat Hazırlığı ve Mülakat Sunumlarını hazırlamak için danışmanlarımızla iletişime geçin.

Back To Top